Обогрев трубопроводов, Харьков

ОБІГРІВ ТРУБОПРОВОДІВ В ХАРКОВІ

Обігрів труб від замерзання

Система підігріву труб можна використовувати для:

  1. Захисту трубопроводів від замерзання.
  2. Підтримки заданої температури.

Системи захисту DEVI встановлюють на об'єктах, де необхідно запобігти замерзанню водопровідних або каналізаційних труб, а також підтримувати певну температуру в трубопроводах з гарячою водою або іншими рідинами.

Системи DEVI можна монтувати всередині водопровідної труби або на зовнішній поверхні. Використовують такі системи для труб різного призначення, для внутрішніх і зовнішніх мереж і для трубопроводів, що знаходяться як над землею, так і під землею.

Переваги систем підігріву трубопроводів:

  • Запобігання замерзанню води в трубах;
  • Підтримка заданої температури рідини всередині труби;
  • Запобігання затвердінню і застоїв масел в трубопроводах;
  • Ефективне гаряче водопостачання.

нагревательные кабели для водопровода

Нагрівальні кабелі на трубах

Через великі сезонні коливання температур зовнішнього повітря трубопроводи вимагають застосування теплоізоляційних матеріалів і підігріву. Існує кілька способів встановлення нагрівального кабелю на поверхню труби: 

  1. Один або кілька кабелів укладають по прямій лінії уздовж труби
  2. Кабель укладають на трубі хвилястою лінією
  3. Кабель спіраллю обертають навколо труби.

Трубопроводи зазвичай ізолюють пінопластом, мінеральною ватою або спеціально виготовленими для труб теплоізоляційними матеріалами, завтовшки від 10 до 100 мм. Теплоізоляційний матеріал повинен бути захищений від проникнення вологи.

В іншому випадку це може привести до зниження теплоізоляційних властивостей матеріалу. У більшості випадків питомої потужності нагрівального кабелю 10 Вт на 1 метр труби досить для захисту від замерзання, якщо:

  • Зовнішній діаметр труби не більше 50 мм;
  • Товщина теплоізоляції не менше 50 мм;
  • Зовнішня температура не нижче -30 ° C.

Встановлення на трубах, що прокладаються під землею

При прокладанні трубопроводів з установкою системи захисту від замерзання немає необхідності розміщувати трубопровід нижче за рівень промерзання грунту. Нагрівальний кабель встановлюють безпосередньо на поверхню труби і фіксують алюмінієвої липкою стрічкою, що забезпечує щільний контакт між кабелем і трубою.

Всі траншеї, в яких встановлений електричний нагрівальний кабель, повинні бути позначені спеціальними знаками. Це можна зробити, наприклад, уклавши в грунт пластикову стрічку (червоного, жовтого або будь-якого іншого кольору) в області укладання кабелю або на зовнішній захисній оболонці, в якій він встановлений. Стрічка повинна мати попереджувальний напис, наприклад: «УВАГА! НАГРІВАЛЬНІ КАБЕЛІ 220 В » .

Труба з нагрівальним кабелем, встановлена ​​в бетонному лотку.

Бетонні лотки захищають труби і кабелі від пошкоджень, і немає необхідності застосовувати спеціальні заходи. Бетонні блоки встановлюють на щільне основу, наприклад, з утрамбованого гравію.

Труба з нагрівальним кабелем, встановленим для захисту від замерзання.

Труба розташована під землею в шарі піску на глибині 50 см і захищена бетонними плитками. На поверхні захисних плиток укладають пластикову стрічку (червоного, жовтого або іншого кольору), що вказує на те, що глибше в цій області знаходиться нагрівальний кабель.

Нагрівальні кабелі в трубах

.

Нагрівальний кабель можна встановити всередину труби. Для цього методу установки застосовують кабель DEVIaqua TM 9T (9 Вт/м при 230 В) або Devi-Pipeheat TM DPH-10 (саморегулюючий). Метод ефективний, оскільки кабель знаходиться в прямому контакті з середовищем, яке обігріває.

Нагрівальні кабелі DEVIaqua 9T і DPH-10 мають достатню твердість, що робить установку більш легкою для прямих ділянок труб. Спеціальне покриття не має будь-яких шкідливих виділень і не змінює смак питної води. Для цього типу установки необхідно точно виміряти ділянку трубопроводу, так як обрізати або згортати в петлю нагрівальну частину кабелю категорично заборонено. Нагрівальний кабель не можна прокладати через запірні вентилі.

система обогрева трубопровода

Саморегулюючі нагрівальні кабелі

Саморегулюючі нагрівальні кабелі DEVI використовують для танення льоду і снігу в жолобах і водостоках, для захисту труб від замерзання і для підтримки температури в трубопроводах гарячого водопостачання.

У саморегулюючих нагрівальних кабелів тепловиділяючим елементом є пластикова матриця (температурно-залежний елемент опору), що містить в собі дрібнодисперсний графіт, яка розташована між двома паралельними мідними провідниками.

При збільшенні температури матриці відбувається її розширення. Відповідно збільшується відстань між зернами графіту і зменшується кількість мікроконтактів між ними. В результаті опір кабелю зростає, а його потужність - падає. При зменшенні температури спостерігається зворотна картина. Цим пояснюється ефект саморегулювання. Кабель реагує на зміну температури в кожній окремій точці. В результаті відсутня ймовірність перегріву окремих ділянок кабелю.

Так як струм в саморегулюючому кабелі замикається паралельно через пластикову матрицю, то робоча напруга (220 В) може бути подано на кабель практично будь-якої довжини. Максимальна довжина кабельної секції обмежена лише допустимого струмового навантаженням на мідні провідники. Діаметр вигину кабелю повинен бути не менше 50 мм. Кабель може бути зігнутий тільки по плоскій стороні.

Для зменшення споживання електроенергії ми настійно рекомендуємо при довжині кабелю більше 3 метрів включати його, використовуючи терморегулятор DeviregTM.

УВАГА!

Саморегулюючі кабелі не мають холодних кінців і кінцевої муфти.

Приклад установки муфт на саморегулюючий кабель

Не поєднуйте два провідника на кінці саморегулюючого кабелю. Це призведе до короткого замикання!

Copyright © 2009-2022 Теплый пол в Харькове от ООО "Фаэтон". Продажа, монтаж, дилер. All Rights Reserved.